Aktualu: Burnos higiena

JAU TAIKOME NAUJAUSIĄ „AIR FLOW“ BURNOS  HIGIENOS METODĄ

       "AIR-FLOW" vienas iš naujausių dantų apnašo šalinimo metodų. Tai puikus ir neskausmingas būdas nuvalyti nikotino, kavos ar arbatos apnašas bei dantims pašviesinti. Jis labai veiksmingas net ir sunkiai prieinamose vietose. Stipri oro, vandens bei sodos miltelių srovė, nukreipta statmenai dantų paviršiui, greitai ir be skausmo nuvalo susikaupusias apnašas.

KODĖL REIKALINGA BURNOS HIGIENA?

       Iš visų burnos ertmės ligų dantų kariesas ir periodonto ligos- labiausiai paplitusios odontologines ligos, o jų pagrindinė priežastis- dantų apnašos.

       Ant dantų paviršiaus iš mikrobų, maisto likučių, nusilpusio burnos gleivinės viršutinio sluoksnio susidaro vadinamas apnašas, kuriame kaupiasi bakterijos. Kadangi periodonto ligos yra neskausmingos, Jūs galite net nežinoti, kad turite šią problemą

       Ankstyvoji dantų pažeidimo stadija vadinama gingivitu. Šiuo atveju dantenos būna paraudusios, patinę, lengvai kraujuoja. Šioje stadijoje esanti liga yra grįžtama irgali būti išgydyta, pradėjus teisingai taikyti burnos higienos procedūras. Labiau išplitusi ir sunkesnė dantenų patologija yra periodontitas, kuris sukelia didesnį dantenų ir aplinkinio kaulo pažeidimą. Dantys gali pasidaryti paslankūs, iškristi patys arba juos išraus odontologas.

       Pagrindinė dantų ir periodonto ligų profilaktikos priemonė - profesionali burnos higiena

KAIP ATLIEKAMA PROFESIONALI BURNOS HIGIENA?

       Higienos procedūros atliekamos vieno ar dviejų vizitų metu, kombinuojant Air-flow sistemą ir ultragarsinį skalerį:

  • Viršdanteniniai akmenys nuvalomi ultragarsu (skaleriu);
  • Kietasis ir minkštasis apnašas nuvalomas “Air Flow” sistemos pagalba (sodos ir vandens srovė, sukurta specialaus aparato, vadinamo sodapūte);
  • Dantys yra nupoliruojami abrazyvine pasta su besisukančiomis guminėmis galvutėmis;
  • Tarpdančiai išvalomi fliosu (tarpdančių siūlu);
  • Atliekamos gydomųjų preparatų aplikacijos;
  • Mokoma burnos ertmės higienos;

SVARBU

       Svarbu suprasti, kad nuolatinė priežiūra padeda išvengti odontologinių problemų ir sutaupyti laiko bei pinigų. Reguliarus apsilankymas pas odontologą burnos higienos procedūroms turėtų tapti įpročiu. 
       Profesionaliosios higienos atlikimo dažnumas priklauso nuo paciento asmens higienos kokybės, akmenų kaupimosi intensyvumo, apnašų retencijos sąlygų, dažniausiai 1-4 kartus per metus.

Jūsų gydytoja odontologė - Rasa Kučinskaitė

 © 2008. GYDA. Pilaitės šeimos sveikatos namai
Visos teisės saugomos.